DPG PRP

Ana Sayfa / DPG PRP
DPG PRP

PRP Kiti

Estetik PRP – Ortapedi PRP – Dental PRP – Saç PRP Tedavileri için DPG PRP

Türkiye Distibütörü olduğumuz DPG PRP Kitleri, Dermoaroma Firması’nın  İtalya’daki tesislerinde üretilmektedir.

DPG PRP Kitleri, Napoli Federico II Üniversitesi Malzeme Mühendisliği ile ortak ARGE çalışması neticesinde geliştirilmiş, tedaviye yönelik çözümler sunan özel trombosit konsantre sistemleridir.

Firmanın patentli, özel olarak geliştirmiş olduğu, alkil akrilat krospolimer bazlı ayrıştırıcı jeli (inert separator jel) sayesinde trombosit eldesi açısından verimlilik % 96 oranındadır.(Ülkemizde, plazma ayrıştırmaya yönelik sistemler de PRP kiti olarak sunulmaktadır;  bu tip sistemlerde basit filtreler ya da silikon bazlı ayrıştırıcı jeller kullanılmaktadır; trombosit verimliliğinin ise  % 35 -50 civarında olduğu bilinmektedir. Ayrıca bu sistemlerin biyouyumluluk ve toksiste analizleri  ve klinik çalışmaları bulunmamaktadır.) Gerçek bir PRP tedavisi için gerçek bir PRP Kiti kullanımı  ön şarttır.

PRP tedavilerinde amaç,  oldukça fazla miktarda  plazmayı dokuya enjekte etmek değildir, tek seferde mümkün olduğunca trombosit (platelet) bakımından zengin plazmayı dokuya enjekte etmektir. Platelet konsantrasyonu kadar, plateletlerin yapsının bozulmaması da son derece önemlidir.

Mezoterapi tedavilerinde nasıl ki ürünün konsantrasyonu tedavinin verimliliği açısından fark yaratıyorsa, PRP tedavilerinde de fark yaratan platelet yoğunluğu ve plateletlerin kalitesidir. Dermoaroma PRP Kitlerde elde edilen plazmanın platelet yoğunluğunun, normal kandaki platelet yoğunluğundan 6 kat daha fazla olduğu klinik çalışmalarca kanıtlanmıştır.

Dermoaroma PRP Kitleri  ile yapılan tedavilerde, sunmuş olduğu yüksek platelet yoğunluğu sayesinde seansta genellikle tek kit  kullanımı yeterli olmaktadır. Tedavi etkileri net olarak 2. Hafta sonunda gözlemlenirken, 2. Ay sonunda oldukça belirgin hale gelmektedir. İyileşme süreci 6. Aya kadar devam etmektedir.

DPG PRP Kitleri, toksisite ve biyouyumluluk raporları, trombosit açısından verimlilik analizleri, CE ve ISO kalite belgeleri, üretici firma beyanları ve  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu kayıtlarının varlığına istinaden; 93/42/EEC Kapsamında Sınıf IIb – Class IIb Tıbbi Cihaz Sertifikasına Sahip Trombosit Konsantre Sistemleridir.

Hyaluronik Asit, Kalsiyum Klorür, Kalsiyum Klorür + Batroksobin, Sint – OSS (Sentetik Kemik Tozu) takviyeli özel DPG PRP tedavi kitleri mevcuttur.

Trikoloji - Saç PRP Kiti

Estetik PRP Tedavi Kiti

Ortopedi PRP Kiti

Dental PRP Kiti