Estetik PRP Tedavi Kiti

Ana Sayfa / Estetik PRP Tedavi Kiti
Estetik PRP Tedavi Kiti

NEDİR VE NASIL ETKİLİ OLUR?

Yaşlanmış ve hasar görmüş cildin yeniden yapılandırılmasında kullanılan, temelinde hastanın kendi kanından elde edilen büyümefaktörleri açısından zengin bileşenin hastaya enjeksiyonunu içeren Density Platelet Jel yöntemi, modern estetik tıbbında devrim niteliğinde bir yöntemdir. Akrilat bazlı jel teknolojisi ve özel tüpleri sayesinde 5 dakika içerisinde % 96 verimlilik ile trombositlerin yapıları bozunmadan etkin bir şekilde konsantre edilmesine imkan sunar.

HANGI ALANLARA UYGULANABILIR?

DPG PRP; Batroksobin + Kalsiyum Klorür takviyeli özel kitleri ile kısa sürede mükemmel tedavi sonuçları sunar. ( Özellikle leke, akne skar problemi olan, derin kırışıkları ve çökkünlükleri olan cilt tonunda düzensizlikleri olan hasta gruplarında önerilir. Yüz, boyun, dekolte ve el üstü için uygundur.) DPG PRP %2 Hyaluronik Asit takviyeli kitleri sayesinde cilte hücresel rejuvenasyon etkinin yanı sıra, cildin nem ihtiyacını yüksek oranda karşılar, kollajen sentezini uyararak cildin parlaklığını, canlılığını ve elastikiyetini arttırır. Tek seansta mezofil ve mesoglow etki ile mükemmel sonuçlar sunar. (Özellikle 35 yaş üstü hasta gruplarında ince kırışıkların, çöküntülerin giderilmesi, sarkma ve deformasyonların giderilmesi, mat ve cansız cildin canlandırılması amacıyla önerilir. Yüz, boyun, dekolte ve el üstü için uygundur.)

Yaşlanmış ve hasar görmüş cildin yeniden yapılandırılmasında kullanılan, temelinde hastanın kendi kanından elde edilen büyüme faktörleri açısından zengin bileşenin hastaya enjeksiyonunu içeren Density Platelet Jel yöntemi, modern estetik tıbbında devrim niteliğinde bir yöntemdir.

HANGI IYILESMELER BEKLENIR?

Kırışıklıkların ve katlantıların azalması, cildin pürüzsüz hale gelmesi

Jelin viskoz özelliklerine bağlı olarak, ciltteki hasarların giderilmesi mevcut yaraların (skarların) iyileşmesi

Aktif endojen hidrasyonuna bağlı olarak ciltte yumuşaklık-esneklik artışı

Cilt dokusunda ve tonunda iyileşme

Hücre büyümesinin uyarılması sonucu Anti – Aging Etki

Dermisin aktif yoğunlaştırılması sonucu Lifting Etkisi

Ciltte canlılık-parlaklık-dolgunluk ve esneklik artışı

Ciltteki lekelerin, melazmaların giderilmesi

Mesolift – Mesoglow – Mesofil Etki

DENSITY PLATELET JEL DOGAL BIR YÖNTEM MIDIR?

Hepimiz biliyoruz ki, zamanı durdurmak mümkün değil. Arzu etsek de, etmesek de yaşlanma sürecinin bir parçası olarak, zamanla cildimizde kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Zaman içerisinde, cilt yapısında değişimler olmakta; cilt esnekliğini ve elastikiyetini kaybetmektedir. Ancak insanlar geçen zamana rağmen, yine genç fakat doğal bir görünüşe sahip olmak isterler. Bu doğal cilt yenileme ve canlandırma ise temelinde hastanın kendi kanından elde edilen plateletler olan, Density Platelet Jel yöntemi ile mümkün olabilmektedir.

DENSITY PLATELET JEL YÖNTEMINDE NEDEN OTOLOG KAN ( HASTANIN KENDİ KANI ) KULANILMAKTADIR ?

Plateletlerin ( trombositlerin) içerdiği büyüme faktörleri, anjiyogenez, kemotaksis makrofajlar gibi farklı mekanizmaları uyarır ve buna bağlı olarak fibroblastları uyarır ve kollajen sentezini arttırır. Bilimsel belgeler ve klinik çalışmalar gösteriyor ki; DPG -Platelet Rich Plasma (PRP) – Platelet bakımından yoğun plazma yöntemi oldukça güvenilir ve başarılı bir biyorevitalizasyon yöntemidir. DPG PRP ile tedavi basit bir estetik tedavinin ötesinde, cilt dokusunu iyileştiren, yenileyen gerçek bir biyolojik tedavidir.

DENSİTY PLATELET JEL; geçek anlamda rejuvenasyon sunan, üst düzeyde hasta memnuniyeti sağlayan en etkili yöntemdir.

Teknik oldukça basittir ve mikrokanüller kullanıldığından ağrısız bir uygulamadır. Hastadan kan örneği alınır, özel PRP kitleri içerisindeki tüplere aktarılır ve plazmadaki kırmızı ve beyaz kan hücrelerini ayırmak için santrifüj işlemi yapılır. Santrifüj işlemi sonrası platelet bakımından yoğun bir bileşen elde edilir. Plateletler – veya diğer adıyla trombositler—vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Platelet bakımından yoğun bileşen hastanın dermis veya subkutanöz dokusuna enjekte edilir. Enjeksiyondan birkaç hafta sonra sonuçlar gözlemlenmeye başlar. Yöntem oldukça basittir ancak steril çalışma, protokolün doğru uygulanması ve uzman hekim tarafından uygulanması son derece önemlidir. Density Platelet Jel yöntemi estetik tıbbında, antiaging tedaviler açısından devrim yaratan bir yöntemdir.
PRP enjeksiyonları, cerrahi ve bozulma süresi olmaksızın uygulanır. Sonuçlar ve beklenilen tüm normal aktiviteler uygulayıcı uzmanın becerisine bağlı olarak hemen ortaya çıkar.
Tedaviden önce hekim hastasına kapsamlı bir konsültasyon yapar ve birtakım anahtar noktalar belirler. Hastada daha önce görülen alerji ve hastalıkları içeren eksiksiz bir hasta geçmiş araştırması gereklidir. Uygulama yapılacak alan veya alanların (kırışıklıklar, katlantılar, izler, lekeler, deformasyonlar açısından) değerlendirilmesi yapılmalı ve cilde kapsamlı bir check-up yapılmalıdır. Uygulama alanının değerlendirilmesinden sonra hekimin uygulamanın amacını hastaya açıklıkla anlatması ve hastanın tam anlamıyla kavramış olması önem taşımaktadır. Uygulama, özellikle nazolabial katlantıları ve derin kırışıkları olan erkekler için de uygundur. Nihai hedef dokuları onarmak, yenilemek; cildin tazeliğini, esnekliğini, dayanıklılığını ve canlılığını arttırmaktır. Biyorevitalizasyonun hedefi bu şekilde cilde enerji verecek enjeksiyonu uygulamak, yenilenmiş bir cilt ile zamanı geriye çevirebilmektir. Sonuçlar hızla görülebilecektir.
İlk işlemden sonra sonuçlar kısmen görülmeye başlar ancak biyostimülasyonun sağlandığı 3-4 haftalık periyottan sonra optimal düzeye ulaşır. Rejuvenasyonun tam olarak etkisi 4 hafta sonunda gözlemlenir. Dolgu etkisi, kollajenin progresif üretimi ve cilt parametrelerinin normalizasyonu hemen gözlemlenir. Sonuçların süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte, tipik olarak 12 aydan fazla sürer.