Daha uzun süreli rejuvenasyon etkisi için Kalsiyum Hidroksiapatit Bazlı Dolgular mı, Hyaluronik Asit Bazlı Dolgular mı yoksa Hyaluronik Asit Katkılı Kalsiyum Hidroksiapatit Bazlı Dolgular mı tercih etmeliyiz?

Daha uzun süreli rejuvenasyon etkisi için Kalsiyum Hidroksiapatit Bazlı Dolgular mı, Hyaluronik Asit Bazlı Dolgular mı yoksa Hyaluronik Asit Katkılı Kalsiyum Hidroksiapatit Bazlı Dolgular mı tercih etmeliyiz?

Kalsiyum Hidroksiapatit mi ?

Hyaluronik Asit mi ?

VOLOMA, CaHA Bazlı Dermal Dolgu ile Yüz ve El Rejuvenasyonu
www.erdagimedikal.com

Tamamen uygulama yapılacak bölgeyle ve uygulama yapılacak hastaların beklentileriyle alakalı olarak dolgu tercihlerimiz şekillenmektedir.
Dudak ve göz çevresinde sadece hyaluronik asit bazlı dolgular ile güvenilir uygulamalar yapılırken; yüzün diğer bölgelerinde ve el üzerinde kalsiyum hidroksisapatit bazlı dolgular yada hyaluronik asit katkılı kalsiyum hidroksiapatit bazlı dolgular ile daha uzun süreli ve daha tatmin edici sonuçlar almamız mümkündür.

Kalsiyum Hidroksiapatit (CaHA) Bazlı Dermal Dolgular ile özellikle yüz zigoma bölgesi uygulamaları ve el üstü uygulamalarında uzun süreli mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Uygulama sonrası yüz bölgesinde elde edilen V etkisi; nazolabiyal katlantılarda açılma ve elmacık kemiklerindeki belirginleşme kişiye daha genç ve dinamik bir görüntü sağlamakta ve bu etki 18-24 ay devam etmektedir.
El üstünde Hyaluronik Asit bazlı dermal dolgular ile de rejuvenasyon etkisi mümkündür. Ancak benzer sonuçlar elde edebilmek için daha fazla ürün kullanımı (1,5 ml CaHa bazlı dolguya karşılık, 4 ml yüksek çapraz bağ yapısına sahip, oldukça konsantre bir HA bazlı dolgu kullanımı) gerekmektedir. Ayrıca el üstü oldukça hareketli bir bölge olduğundan, hyaluronik asit dolgular 6 ay içinde etkisini kaybetmektedir.
Ancak el üstü rejuvenasyonunda, daha az miktarda CaHA bazlı dolgu enjeksiyonu ile uzun süreli (14-16 ay) oldukça tatmin edici sonuçlar alınmaktadır. Yine bir alternatif olarak, yeni nesil hyaluronik asit katkılı CaHA dolgular tercih edilebilir. Ciltte kollajen sentezi ve nem ihtiyacı üst seviyede karşılanırken, CaHA ile 14-16 ay boyunca genç el etkisi devam eder. Sadece 1,5 ml VOLOMA CaHA bazlı dermal dolgu ile iki el üzerine uygulama yapılabilir ve bu etki 14-16 boyunca devam eder. 16 ay sonra tekrarlanan 2. uygulama sonrası etki süresi 24 aya kadar uzar.
El Üstü Dolgu Enjeksiyonlarında Daha Doğal ve Daha Konforlu Uygulamalar için mutlaka kanül tercih edilmelidir. Önerilen Kanül 25G 50 mm Dermasculpt Mikro Kanül www.dermaculpt.net
22G 50 mm Dermasculpt Mikro Kanül de kullanılabilir.http://erdagimedikal.com/dermasculpt-microkanul-2/
VOLOMA KATALOG
https://erdagimedikal.com/urunler/Voloma_FOR_WEB.pdf

Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle;
Aytun Nilay Erdağı
Kimya Mühendisi – Uzman Biyomühendis
Erdağı Medikal Ürün Müdürü