Antiaging Tedavi Uygulamaları

Ana Sayfa / Antiaging Tedavi Uygulamaları
Antiaging Tedavi Uygulamaları

MesoMedica Mezoterapi Ürünleri ile Antiaging Tedavilerde Etkin Çözümler

MesoNutrilift “SomonDNA Plus” Gençlik Aşısı

Olgun ciltler ve / veya stres, toksin ve yaşlanma süreci neticesinde canlılığını kaybetmiş ciltler için hazırlanmış bir karışımdır. Kılcal mikro dolaşımı artırır ve cilde yumuşaklık, pürüzsüzlük ve genç bir görünüm kazandırmak için gerekli olan nem ve besinleri sağlar. Yüz ve vücut üzerinde etkilidir. Bu ürün cilde yeniden canlılık, parlaklık, dayanıklılık ve gençlik ışıltısı kazandıracak güçlü bir antioksidandır.

Hyaluronik asit, 10 mg / ml, 1.800 KDAL; bu ürün özellikle cilt hidrasyonunu optimize etmek için geliştirilmiştir. Cildin nem ihtiyacını karşılar ve su kaybını önler.

Magnezyum glukonat, karbonhidrat ve protein metabolizmasında enzimatik reaksiyonlar ve dokulardaki yapısal bütünlüğün korunması için oldukça gerekli bir metabolitidir. Hücresel düzeydedir; nörotransmitter olarak hareket eder ve kas gevşemesini kontrol eder. Kalsiyum emilimine ve kollajen sentezini düzenlemeye yardımcı olur.

Kalsiyum glukonat; vücudumuzda büyük miktarlarda mevcuttur. Bu mineral nöromüsküler aktivitede yer almaktadır. Hücre zarından besin geçişine destek olur.

Potasyum glukonat; sodyum ile birlikte, hücresel asit-baz stabilitesinde, su ve iyon dengesinde önemli rol oynar; hücre zarında konsantrasyon gradyanı oluşturarak iyonik dengeyi düzenler.

Sodyum glukonat; ekstraselüler sıvı ve hücrelerde yer alan en önemli iyondur. Temel olarak, hücrede beslenme ve atık süreçlerini düzenlemek ve asit / baz dengesini ayarlamak için kullanılır.

Retinol palmitat veya A vitamini; cildin görünümünü iyileştirme yeteneğine sahiptir. Mikro peeling (soyma) işleminde kullanılır, hücre yenilenmesini arttırır.

Bu özelliklerinden dolayı antiaging uygulamalarında kullanılır; kırışıklıkların ve ifade çizgilerinin tedavisinde ve yağlı ciltlerdeki sebum dengesinin sağlanmasında oldukça etkilidir.

Askorbik asit ya da C vitamini; kolajen sentezi için gerekli amino asitlerin sentezinde görev alır. C ve E vitaminleri en çok bilinen ve sağlık için oldukça önemli olan antioksidanlardır. Hücrelerde oluşan ve hasara neden olabilecek serbest radikalleri nötralize eder.

Alfa – tokoferol ya da E vitamini; bağ doku hücreleri içerisinde bulunur, epitel oluşumunu ve aktivitesini destekler ve protein, karbonhidrat ve yağ metabolizmasında görev alır. Aynı zamanda bir antioksidan görevi görür ve güneş ışınlarına karşı cildi korur.

Tiamin veya B1 vitamini; karbonhidrat transformasyon sürecinde çok önemlidir sinirsel iletimde ve oksijen metabolizmasında önemli görevler üstlenirler. Şişkinlikleri ve koyu halkaları azaltmak ve yaşlanma karşıtı etki göstermek gibi özellikleri vardır.

Riboflavin veya B2 vitamini; cildin, tırnakların, saçların ve mukozanın büyümesi, yenilenmesi ve sağlığı için gereklidir. Yüzde sebum salgılanmasını azaltır, böylece sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır.

Nikotinamid veya B3 vitamini; kollajen yıkımına karşı cildi korur, cildin nemini artırır ve güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korur. Deskpantenol veya Vitamin B5 hücre yenilenmesini

destekler, cildi yeniler ve nemini artırır.

Piridoksin veya B 6 vitamini; karbonhidratların, proteinlerin ve lipitlerin sentezinde ve kırmızı kan hücrelerinin, hormonların oluşumunda önemli bir rol oynar. Ayrıca amino asitlerin yapısına katkıda bulunduğu için, antikorların üretimine de katılır. Hücrelerde sodyum ve potasyum dengesini korumaya yardımcı olur.

DMAE; hızlı bir şekilde cildin sıkılaşmasını sağlar ve görünümünü iyileştirir. Ayrıca diğer antioksidanların etkilerini artırır. Kas yapısınıdestekler, kırışıklıkların ve sarkmaların görünümünü azaltır.

Sodyum DNA; yüksek kapasitede su absorbe etme özelliği sayesinde cilt yüzeyini nemlendirir. Sodyum DNA uygulamasının oldukça etkin bir şeklide yaşlanma karşıtı etki gösterdiği ve cilt dokusunu yumuşatma yönündeki etkileri kanıtlanmıştır.

Arjinin; hücre bölünmesi ve kollajen sentezi süreçlerinde önemli bir rol oynar.

Aspartik asit; RNA ve DNA nın fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli olan bir aminoasittir. Ayrıca, immünoglobülin ve diğer antikorların üretimi için de gereklidir.

Prolin; kollajen oluşumunu arttırarak cilt dokusunu geliştirir. Kollajen, % 15 prolin içerir.Hidroksiprolin; kollajenin temel bileşenidir ve kollajen stabilitesi açısından oldukça önemlidir.

Biotin – Vitamin H ( Suda çözünen ); Hücresel düzeyde metabolik fonksiyonu sayesinde, canlandırıcı bileşen olarak etki gösterir.

AKTİF MADDELER

Hyaluronik Asit, 4 Mineral, 9 Vitamin, 4 Amino Asit, Sodyum DNA(SomonDNA), DMAE

ENDİKASYON

Antioksidan, Yaşlanma Karşıtı, Canlandırma ve Detoks etkisi yaratma amaçlı uygulamalar.

PROTOKOL,

Yoğun Tedavi: 10 günde bir 1 – 4 seans (Seans sayısı cildin ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösterir.); 3 ayda 1 koruma seansı önerilir.

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

İÇERİK

Su, sodyum askorbat, peg-35 hint yağı, retinil hci, sodyum DNA, argilerine HCl, potasyum glukonat, magnezyum glukonat, sodyum glukonat , glisin, aspartik asit, prolin, palmitat, sodyum hyaluronat, niacinamide pantenol, dimetilmea, tokoferil asetat, tiamine nitrat, sodyum riboflavin phosophate, piridoksin hidroksiprolin, biyotin, metilsilanol mannuronate, sodyum benzoat, potasyum sorbat

~ %100 steril – 5 x 5 ml flakon – 5 x 10 ml flakon

AKTİF MADDELER

Hyaluronik Asit 10 veya 20mg/ml.

ENDİKASYON

Anti-Kırışıklık, Nemlendirici, Antiaging (Gençleştirme – Cilt yenileme)

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

PROTOKOL:

2,5 ml- 5 ml / seans

İÇERİK

Su, Sodyum Hyaluronat, Sodyum benzoat

Hyaluronik asit ciltte nemi arttırmaya ve nem kaybını önlemeye yardımcı olur.

Hyaluronik asit kendi ağırlığının binlerce katına eşdeğer miktarda su tutma yeteneğine sahiptir.

Epitel dokudaki hyaluronik asit; keratinositlerin proliferasyonunu uyarır ve cildin nemini arttıran retinoik asit miktarının artışını destekler. Keratinositler ekstraselüler matriks içerisinde bulunurlar, dermal kollajen matrisin yapısal bütünlüğü açısından da hyaluronik asit oldukça gereklidir. Bu özelliklerinden dolayı, hyaluronik asit oldukça etkili bir topikal nemlendiricidir. Bu nedenle epidermisin su ihtiyacının karşılanmasında ve dokuları bir arada tutan liflerin onarılmasında, desteklenmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca kırışıklıkları giderir, cildin nem ihtiyacını karşılayarak, deri kıvrımlarını yumuşatır, kırışıklıkları doldurur, cildin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlar. Orta ve uzun vade de, hyaluronik asit kollajen üretimini uyarır, cilt gençleştirme ve yenileme de daha kalıcı ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

DMAE görünür bir “kaldırma etkisi” sağlar. Ürün deriye uygulandıktan sonra, sıkılaştırma etkisi 20-30 dakika içerisinde görünür hale gelir. DMAE, kas yapısını destekleyen asetilkolin üretimini uyarır. Sağlam bir kas yapısı, pürüzsüz ve sıkı bir cilt yapısı sağlar. DMAE antioksidan özellikleri, membranlarda stabilizasyon – inhibisyon ve yaşlanma sonucu proteinler arası çapraz bağlarda meydana gelen hasarların onarımında rol alma özelliklerinden dolayı yaşlanma karşıtı uygulamalarda tercih edilir. Proteinler arası çapraz bağların onarımını destekler; kollajen ve elastin yapısını güçlendirir, dermiste yaşlanmayı yavaşlatır. Silikon eksikliği belirtileri saçlarda incelme,ciltte kırışıklık oluşumu ve cildin yaşlanmasıdır. Silikon cildin gevşemesini engeller ve cilde doğal parlaklığını geri kazandırır. Silikon güçlü ve esnek eklemler, parlak bir cilt ve güçlü kemikler için vücutta ihtiyaç duyulan çok önemli bir

eser mineraldir.

AKTİF MADDELER

Organik Silika, DMAE

ENDİKASYON

Yüz ve Vücut Sıkılaştırma, Bio-lifting, Antiaging

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

PROTOKOL:

YOĞUN TEDAVI

6 ay boyunca haftada 1 Seans veya iki haftada 1 Seans, sonraki 3 ay boyunca ayda 1 Seans.

KORUMA

2 ayda 1 flakon. Topikal tedavi kesildikten sonra sıkılaşma-germe etkisi 4 – 8 h afta boyunca stabildir.

İÇERİK

Su, Sodyum Klorür, Metil Silanol Mannuronate, Dimetil aminoetanol, Sodyum Hidroksit

~ %100 steril – 5 x 5 ml flakon – 5 x 1 0 ml flakon

Alfa Hidroksi Asitler (AHAs) bazı bitki ve meyvelerden elde edilen doğal bir asit grubudur. Şeker kamışından elde edilen Glikolik Asit en yaygın olarak kullanılan ve aynı zamanda en aktif AHA formudur. Glikolik Asit korneositlerin ve kolajenin gelişimini uyararak ve yüzeydeki ölü hücrelerin tutunmasını sağlayan bağları zayıflatarak etki gösterir. Genellikle metabolik uyarma ve kimyasal peeling amaçlı kullanılır. Glikolik Asit güneşten zarar görmüş cildin iyileştirilmesinin yanı sıra, ince çizgi, kırışıklık yaşlılık lekelerinin görünümünün azaltılması ve tedavisi için oldukça etkilidir. Glikolik Asit; Polivitaminler ve Retinoik Asit ile birlikte kombine edilerek çatlakların tedavisinde kullanılabilir. Glikolik Asit, Glutatyon ile kombine edilerek akne, skar, leke ve çatlak tedavilerinde kullanılabilir.

AKTİF MADDELER

Glikolik asit.

ENDİKASYON

Kırışıklıklar, yaşlanmış cilt, keratoz, pigment lekeleri, akne, çatlak, skar

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

İÇERİK

Su, Glikolik Asit, Sodyum Klorür

~ %100 steril – 5 x 5 ml flakon – 5 x 10 ml flakon

Glutatyon L-sistein, L-glutamik asit ve glisinden oluşan bir tripeptittir. Her hücre içinde bulunmaktadır ve vücudun en önemli antioksidanıdır. Antioksidanlar önemlidir, çünkü hücreler içerisinde meydana gelen ve hücrelerde hasara radikalleri nötralize eder. Glutatyon hücre içinde var olduğundan, serbest radikalleri nötralize etmek için birincil konumdadır. Hasar meydana geldiğinde, hemen serbest radikal ve aktif oksijen radikal hasarlarını onarmaya başlar.

AKTİF MADDELER

Glutatyon

ENDİKASYON

Yaşlanma Karşıtı Tedaviler – Leke, Akne ve Pigment Tedavileri, Skar ve Çatlak tedavileri.

PROTOKOL

2,5 – 3,0 ml / Seans, 6 – 8 hafta devam önerilir.

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

İÇERİK

Su, Glutatyon, Sodyum Klorür

~ % 100 steril – 5 x 5 ml fakon – 5 x 10 ml fakon

Cilt için gerekli temel vitaminleri sağlar. Mezoterapi uygulamalarında, hücreleri beslemek veya uyarmak amacıyla, epidermise veya dermise doğrudan uygulanabilir.

AKTİF MADDELER

Vit C, Vit B1, Vit B2, Vit B3, Vit B5, Vit B6, Vit E, Vit A, Vit D

ENDİKASYON

Yaşlanmış ve canlılığını kaybetmiş ciltlerin canlılığının yeniden kazandırılması

PROTOKOL

2,5 ml – 5 ml /seans

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. kullanım, elektroforez, iyontoforez elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur

İÇERİK

Su, Askorbik asit, Nikotinamid, Piridoksin, HCl, Riboflavin Fosfat, Tiyamin HCl, Vitamin E, Vitamin A Asetat, Polisorbat 80, D Vitamini, Sodyum, Metil-Hidroksibenzoat, Propil, Sodyum-Hidroksibenzoat

~ %100 steril – 5 x 5 ml flakon – 5 x 10 ml falkon

Metabolik ve enzimatik reaksiyonlar için gerekli olan eser elementleri sağlar. Yapısında, Çinko, Bakır, Selenyum, Manganez ve Krom elementlerini içerir.

AKTİF MADDELER

Çinko, Bakır, Manganez, Selenyum, Krom

ENDİKASYON

Yaşlanmış ve canlılığını kaybetmiş ciltlerin canlılığının yeniden kazandırılması

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

İÇERİK

Su, Sodyum Klorür, Bakır, Glukonat, Çinko Sülfat, Manganez Sülf, Sodyum Selenit, Krom Klorür

~ %100 steril – 5 x 5 ml flakon – 5 x 10 ml flakon

Retinoik Asit, Retinol (Vitamin A) olarak da bilinir. Hücre büyümesinde ve farklılaşmasında rol oynar. Oldukça güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Cildin ikinci tabakası olan dermis ve bazal katmanda aktive olur. Burada fibroplastları uyararak, kollajen, elastin ve hyaluronik asit sentezini arttırır. Kollajen ve elastin üretimini arttırarak cilde kaybettiği elastikliği yeniden kazandırır. Cilt ve saç hücrelerinin (keratinositlerin) hücresel üretimini-genetik yazılımını onarır. Ciltteki yeni damar yapımını da düzenleyerek kanlanmayı arttırır. ntimikrobiyal, antiseptik ve antioksidan etkileri ile ön plana çıkan vitamin A; akne, hiperpigmentasyon, leke, çatlak ve kırışıklık tedavilerinde oldukça etkilidir. Ayrıca saç dökülmesi tedavilerinde, saç sağanını uyaran, yeni saçların çıkmasını destekleyen oldukça etkili bir ajandır.

AKTİF MADDELER

Retinoik Asit % 0,01

ENDİKASYON

Akne, hiperpigmentasyon, leke, çatlak, kırışıklık ve saç dökülmesi problemlerinin giderilmesi, antiaging etki

KULLANMA TALİMATI:

Profesyonel kullanım içindir. Topikal kullanım, elektroforez, iyontoforez, elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

-% 100 Steril, 1x 10ml flakon