Exfolderm

Ana Sayfa / Exfolderm
Exfolderm

Glikolik Asit Bazlı Cilt Bakım Ürünleri

Exfolderm Glikolik Asit Bazlı Cilt Bakım Ürünleri , Cosmoscience Laboratuvarları ‘nda geliştirilmiştir ve Fransa’da üretimi yapılmaktadır. Bitki ekstraktları ve glikolik asit bazlı amenokozmetk ürün serisine sahiptir. Epidermisin yanı sıra dermiste etkili olan kollajen ve glikozaminoglikan sentezini uyaran özgün aktif bileşenler (AHA, bitki eksraktları, flavonaidler ve çeşitli organik bileşikler) ile özel olarak formüle edilmiştir. Kimyasal peeling solüsyonları ve kimyasal peeling tedavilerini destekleyici, kırışıklık, hiperpigmentasyon, akne ve ciltteki diğer estetik bozuklukların tedavilerine yönelik krem ve jel formunda cilt bakım ürünlerinden oluşmaktadır.

Exfolderm®

Glikolik Asit Bazlı Cilt Bakım Ürünleri

Kimyasal Peeling Solüsyonları

Kimyasal Peeling ve Lazer Uygulamaları Sonrası Yatıştırıcı Ürünler

 

Exfolderm – Kimyasal Peeling Solüsyonları

Cildin tedavisinde, cerrahi olmayan yöntemler arasında en etkili yöntem kozmetik ürünlerin (mezoterapiyle birlikte) kullanılmasıdır. Exfolderm, çok özgün & etkili orijinal bitki ekstraktlarıyla ilişkili glikolik aside dayalı eksiksiz bir profesyonel kozmetik ürün çeşitliliği sunmaktadır.

Exfolderm serisi gibi amenokozmetik cilt ürünleri ciltteki istenmeyen değişikliklerin köken ve mekanizmasını etkiler. Etkin sonuçlar özel bileşenlerin kullanılması ve birbirlerini destekleyip tamamlayacak şekilde kombine edilmeleriyle elde edilir. Geleneksel salon kozmetiklerinin çoğu epidermisin yüzey katmanlarında kalırken, Exfolderm’in aktif moleküller yapısı sayesinde tüm aktif preparatlar epidermis içerisine ve dolaylı olarak dermise etkin bir şekilde iletilir. Exfolderm serisi bir düzine preparat içerir. Her biri özgün bir probleme güçlü bir çözüm sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Modern Medikal Kozmetolojiyle Gençleştirilen Cilt

Piyasada bu kadar çok cilt ürününün olduğu günümüzde, izokozmetik ve amenokozmetik cilt ürünleri arasındaki temel farklılıklar anlaşılmalıdır:

  • İzokozmetik Cilt Ürünleri (sadece koruyucu) epidermiste etkili olurlar ve besleyici ve güneşten koruyucu ürünlerin yanı sıra temizleyici, cildi nemlendirici ve antiradikal ürünleri kapsar.
  • Amenokozmetik Cilt Ürünleri (gerçekten geliştirici) epidermiste ve dolaylı olarak dermiste etkili olurlar: Retinoid, Alfa-Hidroksi Asit, anti-eritematöz, pigmentleyici ve beyazlatıcı ürünlerdir. Bu ürünler cildin gençleştirilmesinde kullanılan daha agresif ama daha hızlı tekniklerin hazırlanmasını, korunmasını veya değiştirilmesini mümkün kılar (mekanik, fiziksel (lazer) ve kimyasal soyma işlemleri)

Fransa’da geliştirilen Exfolderm® alanındaki en yeni ve en ileri amenokozmetik ürün serisidir. Exfolderm, sırayla kollajen ve glikozaminoglikan sentezini uyaran çok özgün aktif bileşiklerle (AHA bitki ekstraktları, flavonoidler, organik güneş kremi) özel olarak formüle edilmiştir. Bu ürün serisi kırışıklık, kızarıklık, hiperpigmentasyon ve diğer estetik bozuklukların tedavisi için idealdir.

​AHA’ların Temel Nitelikleri

  • Alfa hidroksi asitler belirli meyvelerda bulunan bir molekül ailesidir. Bu doğal meyve asitleri (AHA’lar olarak da bilinirler) cildin yaşlı ve güneşten zarar görmüş yüzey hücrelerinin dökülmesini teşvik ederek cildi gençleştirirler.
  • AHA’ların cilde nüfuz etmesini ve sonuç olarak etkinliğini belirleyen iki parametre bulunur. İlk parametre molekül büyüklüğüdür. Küçük molekül daha derine daha kolay bir şekilde nüfuz eder.
  • Glikolik asit AHA’lar arasındaki en küçük moleküldür. İkinci parametre ise pH’dır. Düşük pH derin nüfuza imkan tanır.

Exfolderm Glikolik Asit Bazlı Kimyasal Peeling Ürünleri

Exfolderm Peeling® ile Cilt Hücrelerinin Uyarılması

Saf, tamamen-doğal glikolik asit içeriği ve ideal pH düzeyi sayesinde, Exfolderm® canlı hücrelerin uyarılabileceği epidermisin derin katmanına nüfuz eder. Exfolderm® solüsyonları %70 ve %50 saf glikolik asit konsantrasyonları ile formüle edilmiş ve amonyum ile kısmen nötralize edilmiştir.

Klinikte Kimyasal Soyma İşlemi: 
Klinikte soyma işlemleri, sağlık görevlileri tarafından uygulanır ve bir ila 3 ay boyunca her hafta tekrarlanmalıdır (4 ila 12 seans). Evdeki tedavi uygulamasına klinikteki soyma işleminden sonraki ikinci gün başlanmalı ve sonraki soyma işlemine veya tekstür veya lekelerle ilgili düzenlemelerde arzu edilen etki elde edilene kadar devam ettirilmelidir. Ayrıca, klinikteki kimyasal soyma işlemleri için de herhangi bir ön hazırlık gerekmeksizin kendiliğinden uygulanabilir.

* Cildin soyulacak yüzeyine Exfolderm® solüsyonu fırçayla sürün.
* Cildin duyarlılık/tepkisine göre cilt üzerinde 3-10 dakika bırakın (eritem, oluşan yakıcı etki); ince & duyarlı ciltlere 3-5 dakika ve daha kalın ciltlere 5-10 dakika)
* Solüsyonu suyla nötralize edin.
* Cildi kuruladıktan sonra besleyici, nemlendirici ve koruyucu özellikteki Hydretix kremi 1-2 tabaka halinde uygulayın
* Hastalar, daha sonra da evlerinde Hydretix Kremi tedaviden sonraki bakım ve koruma amaçlı kullanmalıdır.

Exfolderm® %70 Glikolik Asit
Kısmen Nötralize, pH=1.8
Şişe (125 ml)

Exfolderm® %50 Glikolik Asit
Nötralize edilmemiş, pH=2,2
Şişe (125 ml)

 

Exfolderm Pedler® İle Cildin Arındırılması

Cildin etkin biçimde soyulması donuk cansız hücreleri kaldırır, cildi renklendirir ve enerji verir. Exfolderm soyucu ürün serisi irritasyonsuz mükemmel sonuçlar sunar. Cilde nazikçe uygulanan, Exfolderm Pedler vitaminler, antioksidanlar ve organik bitkisel içerikli konsantre güçlendiricileri cilde doğrudan iletir ve sentetik dolgular, renkler, parfümler, petrol yan ürünleri ve sert kimyasallar içermez.

Exfolderm Pedler, soyma seansına hazırlık evresi için idealdir. Soyma seansından önce cildi derinlemesine saflaştırmak üzere tasarlanmışlardır. Aslında, pedler içeriğindeki glikolik asit ve diğer aktif maddelerle cildin arındırılmasına özgü formüle edilmiştir.

Exfolderm Pedler ayrıca cildin her gün derinlemesine arındırılmasında da kullanılabilir. Pedler,
komedonları, mikrokistleri ve hatta ölü hücreleri dahi söker. Normal, orta derecede-duyarlı ve yağlı
cilt benzeri için kusursuz olan pedler, etkin Exfolderm kremlerin öncesinde uygulanabilir, akne,
ergenlik dönemi cilt problemleri ve psödofolikülit tedavisinde kullanılabilir.

15 adet su-geçirmez paketlik ambalajlarda bulunur.

Saflaştırıcı ile ıslatılmış Exfolderm Pedler® glikolik asit, propilen alkol, diazolidinil üre ve polisorbat
içerir.

 

Exfolderm® 6, 9 ve 12 ile Cildin Yenilenmesi

Exfolderm® 6, 9 ve 12 krem serisi kimyasal soyma işlemi için cildin hazırlanmasında kusursuzdur.
Etki mekanizması aslında kimyasal olmaktan çok biyolojiktir ve aktif etken maddeleri kelimenin tam anlamıyla glikozaminoglikan sentezi kadar kollajen sentezini uyarır.

Exfolderm® 6, 9 ve 12 serisi; Hydretix (mükemmel bir nemlendirici krem) ve özel kimyasal soyma işlemlerinde DEPI-4 (melanik lekelerde soyucu ve beyazlatıcı krem) ile kombine kullanılabilir. Exfolderm Medikal Peelingler ile birlikte, Exfolderm ürünleri cilt yaşlanmasında daha radikal bir tedavi uygulamanıza imkan tanıyacaktır.

Evde Uygulanacak Kimyasal Soyma Prosedürü 

* Herhangi bir krem sürmeden önce günde iki kere (sabah & akşam) Exfolderm Ped kullanın

* Herhangi bir Exfolderm® 6, 9 ve 12 kremi veya DEPI-4 sürün (cilt tipine ve/veya tedavi edilecek probleme bağlı olarak)

* Yaklaşık 15 ila 30 dakika bekleyin ve ilk sürdüğünüz kremin üzerine Hydretix uygulayın

 

 

Exfolderm® 6 krem, hassas veya ince cilt ve/veya göz sınırları için soyma işlemine yönelik bir kremdir

Exfolderm® 9 Jel, genç ve akneli ya da aknesiz yağlı cilt tipinde uygulanan soyma etkisi olan bir jeldir

Exfolderm® 12 krem normal veya kalın cilt için soyma işlemine yönelik kremdir

 

Exfolderm® 6 krem (30 mg) Tüp İçeriği: %12 glikolik kompleks (%6 serbest Glikolik Asit, pH=3.8)

Exfolderm® 9 Jel (30 mg) Tüp İçeriği: %18 glikolik kompleks (%9 serbest Glikolik Asit, pH=3.6)

Exfolderm® 12 (30 mg) Tüp İçeriği: %24 glikolik kompleks (%12 serbest Glikolik Asit, pH=3.2)

 

Hydretix® ile Cildin Nemlendirilmesi ve Korunması

Hydretix, cildin yaşlanmasının önler ve kimyasal, lazer ya da mekanik cilt soyma işlemleri sonrası cildi yatıştırır, besler, nemlendirir ve korur.

Hydretix Korur
Güneş, cilde zarar verebilecek UV ışınları yayar. Muhteşem ve sağlıklı cilt ancak etkin bir koruma ve nemlendirmeyle sağlanır. Özel olarak formüle edilmiş yardımcı maddeleri ve iyi-tolere edilen organik örtüsüyle, Hydretix cildi güneşin yaşlandırıcı etkilerine karşı korur.

Hydretix Besler
Hydretix, son derece besleyici bir madde olan avokado yağı içerir.

Hydretix Nemlendirir
Herhangi bir cilt tipi için mükemmel nemlendirici krem olarak, Hydretix yüksek koruma sunar ve hassas ya da uzun süreli güneş ışığına maruz kalmış cilde sahip hastalarda gözle görülür biçimde etkilidir.

Hydretix® krem (30 ml) Vitamin E Asetat %7
%3 avokado yağı ile işlenmiş, güneş koruyucuları UVA/UVB/IR, güneş kremi SPF 22, nemlendirici maddeler, doğal lipid bileşenler.
UVA, UVB ve kızıl ötesi radyasyona karşı koruyucu Güneş Kremi 22 içerir.
Cilt tahrişlerini iyileştirir ve cildi tahriş edici çevresel faktörlerden korur.

 

DEPI 4® ile Cilt Renginin İyileştirilmesi-Düzenlenmesi

Cildin bir santimetre karesinde, melanin üreten hücreler olan melanositlerden binlerce bulunmaktadır. Cilde renk vermekten sorumlu melanin partikülleri cildin tamamına dağılmıştır. Yıllar içinde, güneşin zararlı ışınlarının yanı sıra yaşlanma sürecinin sonucu olarak cilt rengini ve parlaklığını kaybetmeye başlar. Açık tende melanin zarar gördüğünde, korneal tabakaya yükselir. Renk farkı büyük oranda melanin eliminasyonundaki düzensizliğe bağlıdır. Kişi yaşlandıkça, melanositler tarafından çok fazla sayıda ve düzensiz şekilde üretilmesinden ve melanozomda birikmesinden dolayı melanin miktarı artar. Bu ciltte kahverengi makula görünümüne neden olur. Yaşlanma, dişilik hormonları, fotosensitizan ajanlar ve tabii ki güneşe aşırı maruziyet gibi sayısız faktör, pigment bozukluklarının son derece sıklaşmasına yol açar. Güneşe maruziyetteki artış, hormonal bozukluklar ve spesifik kozmetikler de yüz, cilt, kollar, omuzlar ve dekolte bölgelerinde melanik lekelerin artışına sebep olabilir.

Melanik lekelerin etkin şekilde tedavi edilmesi için, oluşmuş pigmentleri fiziksel olarak ortadan kaldırarak epidermisi temizlemeli, redüksiyonla onları kimyasal olarak azaltmalı, tirozinazı inhibe ederek sentezlerini bloke etmeli veya azaltmalıdır. DEPI-4 glikolik asit, sitroflavonoidler, fitohidrokinon ve kojik asit içeren modern bir pigment azaltıcı kremdir.

 

 

 

DEPI 4 – farklı etki düzeyleri ortaya koyar:

* Eksfoliasyon, penetrasyon ve yüksek düzeyde etkinlik sağlamak için düşük pH’da glikolik asit uygulayarak.etki

* Pigmenter kimyasal redüksiyon, sitroflavonoidlerin içerdiği Vitamin C etkisiyle

* Tirozinazı inhibe etmek suretiyle sentezi bloke ederek etki

* Serbest radikal temizleyicilerle, birçok mantar ve küften ekstrakte edilen sitroflavonoidler ve
kojik asit ile

DEPI-4 KREM (30 ml) İçeriği: %5 Fotohidrokinon – %1 Kojik Asit, %7 Glikolik Asit ve %2 Sitroflavonoid DFMM

Yüzde, dekolte bölgelerde, ellerde ve kollarda, güneş ışığı yaşlanma ve hormonal bozuklukların neden olduğu melanik lekelerin tedavisi için kullanılır.