Nutri Complex

Ana Sayfa / Nutri Complex
Nutri Complex

Nutri Complex ” SOMON DNA + GENÇLİK AŞISI “

 

Olgun ciltler ve / veya stres, toksin ve yaşlanma süreci neticesinde canlılığını kaybetmiş ciltler için hazırlanmış bir karışımdır. Kılcal mikro dolaşımı arttırır ve cilde yumuşaklık, pürüzsüzlük ve genç bir görünüm kazanmak için gerekli olan nem ve besinleri sağlar. Yüz ve vücut üzerinde etkilidir. Bu ürün cilde yeniden canlılık, parlaklık, dayanıklılık ve gençlik ışıltısı kazandıracak güçlü bir antioksidandır.

Hyaluronik asit

10mg / ml, 1.800KDAL; bu ürün özellikle cilt hidrasyonunu optimize etmek için geliştirilmiştir. Cildin nem ihtiyacını karşılar ve su kaybını önler.

Magnezyum glukonat

Karbonhidrat ve protein metabolizmasında enzimatik reaksiyonlar ve dokulardaki yapısal bütünlüğün koruması için oldukça gerekli bir metabolitidir. Hücresel düzeydedir; nörotransmitter olarak hareket eder ve kaş gevşemesini kontrol eder. Kalsiyum emilimine ve kollajen sentezini düzenlemeye yardımcı olur.

Kalsiyum glukonat

Vücudumuzda büyük miktarda mevcuttur. Bu mineral nöromüsküler aktivitede yer almaktadır. Hücre zarından besin geçişine destek olur.

Potasyum glukonat

Sodyum ile birlikte, hücresel asit-baz stabilitesinde, su ve iyon dengesinde önemli rol oynar; hücre zarında konsantrasyon gradyanı oluşturarak iyonik dengeyi düzenler.

Sodyum glukonat

Ekstraselüler sıvı ve hücrelerde yer aln önemli iyondur.Temel olarak, hücrede beslenme ve artık süreçlerini düzenlemek ve asit / baz dengesini ayarlamak için kullanılır.

Retinol palmitat veya A vitamini;

Cildin görünümünü iyileştirme yeteneğine sahiptir. Mikro Peeling (soyma) işleminde kullanılır, hücre yenilenmesini arttırır.

Bu özellikten dolayı antiaging uygulamalarında kullanılır; kırışıklıkların ve ifade çizgilerinin tedavisinde ve yağlı ciltlerdeki sebum dengesinin sağlanmasında oldukça etkilidir.

Askorbik asit ya da C vitamini

Kolojen sentezi için gerekli amino asitlerin sentezinde görev alır. C ve E vitaminleri en çok bilinen ve sağlık için olukça önemli olan antioksidanlardır. Hücrelerde oluşan ve hasara neden olabilecek serbest radikalleri nötralize eder.

Alfa- tokoferol yada E vitamini

Bağ doku hücreleri içerisinde bulunur, epitel oluşumunu ve aktivesini destekler ve protein, karbonhidrat ve yağ metabolizmasında görev alır. Aynı zamanda bir antioksidan görevi görür ve güneş ışınlarına karşı cildi korur.

Titamin veya B1 vitamini

Karbonhidrat transformasyon sürecinde çok önemlidir sinirsel iletimde ve oksijen metabolizmasında önemli görevler üstlenirler. Şişkinlikleri koyu halkaları azaltmak ve yaşlanma karşıtı etki göstermek gibi özellikleri vardır.

Riboflavin veya B2 vitamini

Cildin, tırnakların, saçların ve mukozanın büyümesi, yenilenmesi sağlığı için gereklidir. Yüzde sebum salgılanmasını azaltır, böylece sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltır.

Nikotinamid veya B3vitamini

Kollajen yıkımına karşı cildi korur, cildin nemini arttırır ve güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi korur. Deskpantenol veya Vitamin B5 hücre yenilenmesini destekler, cildi yeniler ve nemini artırır.

Piridoksin veya B6 vitamini

Karbonhidratların, proteinlerin ve lipitlerin sentezinde ve kırmızı kan hücrelerinin, hormonların oluşumunda önemli rol oynar. Ayrıca amino asitlerin yapısına katkıda bulunduğu için antikorların üretimine de katılır. Hücrelerde sodyum ve potasyum dengesini korumaya yardımcı olur.

DMAE

Hızlı bir şekilde cildin sıkılaşmasını sağlar ve görünümünü iyileştirir. Ayrıca diğer antioksidanların etkilerini artırır.Kas yapısını destekler, kırışıklıkların ve sarkmaların görünümünü azaltır.

Arjinin

Hücre bölünmesi ve kollajen sentezi süreçlerinde önemli bir rol oynar.

Somon DNA

Yüksek kapasitede su absorbe etme özelliği sayesinde cilt yüzeyini nemlendirir. Sodyum DNA uygulamasının oldukça etkin bir şekilde yaşlanma karşıtı etki gösterdiği ve cilt dokusunu yumuşatma yönündeki etkileri kanıtlanmıştır.

Aspartik asit

RNA ve DNA nın fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli olan bir minoasittir

Ayrıca, immünoglobülin ve diğer antikorlarının üretimi için de gereklidir.

Prolin

Kollajen oluşumunu arttırarak cilt dokusunu geliştirir. Kollajen %15 prolin erir. Hidroksiprolin; kollojenin temel bileşenidir ve kollajen stabiletesi açısından oldukça önemlidir.

Biotin Vitamin H (Suda çözünen)

Hücresel düzeyde metabolik fonksiyonu sayesinde, canlandırıcı bileşen olarak etki gösterir.

Aktif Maddeler

Hyaluronik Asit,

4 Minarel ,

9 Vitamin,

4 Amino Asit,

Somon DNA

Endikasyon

Antioksidan Etki, Yaşlanma Karşıtı, Canlandırma ve Detoks etkisi yaratma amaçlı uygulamalar, Kırışıklıkları giderme, Lifting etkisi

Kullanma Talimatı

Profesyonel kullanım içindir. Tropikal kullanım, mikro iğneleme (dermapen, dermaroller) ile uygulama, elektroforez, iyontoforez ve elektroporasyon ile transdermal mezoterapi için uygundur.

Tedavi Protokolu

2 ay süresince – haftada 1 kez

8 ay süresince – ayda 1 kez

*Cilt sağlığının devamlılığı için ayda 1 kez koruma seanslarına devam edilmesi önerilir.

İçerik

Su, sodyum askorbat, peg-35 hint yağı, retinil hcL, Somon DNA, argilerine HCI, potasyum glukonat, magnezyum glukonat, sodyum glukonat, glisin, aspartik asit, palmitat, sodyum hyaluronat, niacinamide pantenol, dimetilmea, tokoferil asetat, tiamine nitrat, sodyum riboflavin phosophate, piridoksin hidrosiprolin, biyotin, metilsilanol mannuronate, sodyum benzoat, potasyum sorbat.

%100 steril – 1x50ml sprey şişe

Uyarı

Göz ile temas ettirmekten  kaçınınız; göz ile temas etme durumunda bol su ile yıkayınız ve doktora danışınız.

12 yaş altı çocuklarda kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.