PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

PRP (Platelet Rich Plazma) ile saç dökülmesi tedavisi; saç dökülmesini durdurmada ve zayıflamış, cansızlaşmış saç köklerinin canlandırılmasında kullanılan bir yöntemdir.

PRP Saç Tedavisi uygulanmanın amacı; zayıflamış, cansızlaşmış ve hatta tüy haline gelmeye başlayan saç telleriyle, ölmeye yüz tutan saç köklerini canlandırıp dirilterek saçların eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Kişinin kendi kanının özel bir işleme tabi tutularak, akyuvarların ve trombositlerin ayrılması sonucunda elde edilen plazma, saçsız veya seyrelmiş bölgeye enjekte edilir.

PRP Saç Tedavisi şu şekilde uygulanır. Hastanın kendi kanı alındıktan sonra (9 cc -10 cc) santrifüj (ayrıştırma) işlemine tabi tutulur. Santrifüj sonucu, kırmızı kan hücrelerinden ayrışan plazma kısmı, mezoterapi yöntemi ile cilde uygulanır.

P.R.P. tedavisinde elde edilen bu plazma yoğun trombosit (pıhtı hücreleri) ve lökositler (beyaz kan hücreleri) içermektedir. Aktive olmuş trombositler ve lökositler, büyüme faktörleri salgılar. PRP Saç Tedavisi, büyüme faktörleri kök hücrelerin yenilenmesini ve çoğalmasını tetikler. Böylece dokuda ciddi bir yenilenme meydana gelmektedir.

PRP Saç Tedavisi, hastanın ihtiyacına göre en erken 15 günde bir seans olacak şekilde düzenlenebilir. PRP tedavisinde sonuçlar genellikle 10-15 gün sonrasında belirgin bir şekilde gözlemlenmektedir.Bu yöntemin en önemli avantajı, özel plazmanın hastanın kendi kanından elde edilmiş olması ve alerji riski taşımamasıdır.
PRP uygulaması, Mezoterapi uygulaması ile kombine edildiğinde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ayrıca saç ekim işlemleri sonrası da, saçık kalitesini arttırmak adına PRP uygulamaları önerilmektedir.