Saç Lazeri; Soğuk Lazer Destekli Saç Tedavileri

Saç Lazeri; Soğuk Lazer Destekli Saç Tedavileri

 

LAZER DESTEKLİ KOMBİNE SAÇ TEDAVİLERİ

Son Dönemlerde, kadın erkek bir çok kişinin ortak sorunu saç dökülmesi..

Günümüzde saç dökülmesi,  kadın olsun erkek olsun bir çok kişinin ortak sorunu haline gelmiş durumda,  o nedenle saç dökülmesi şikayetleri ile medikal estetik uygulamalara başvuran  danışanların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Maalesef saç dökülmesi  henüz  20’li  yaşlarda başlamakta, giderek artmakta ve  erken dönemde müdahale edilmediği  takdirde saç kayıpları sosyal hayatı etkileyecek, kişileri mutsuz edecek boyuta ulaşmakta   ve  son çare olarak karşımıza saç ekimi seçeneği çıkmaktadır.

Saç ekiminden önce son çıkış;   medikal estetik yöntemler ile saç tedavisi

Saç Lazeri, mezoterapi  ve PRP ( yani Platelet Bakımından Zengin Plazma)  Kombine  Tedavilerinin birlikte yer aldığı 8 -10 haftalık tedavi kürleri ile  2 aylık süreçte  düzenli ve sabırlı bir şekilde  devam eden kişilerde alınan  sonuçlar son derece yüz güldürücü. Evde tedaviyi destekleyecek şampuan, serum ve ev tipi mezoterapi ürünlerinin kullanılmasını da en az uygulan tedavi kadar önemli..

 

PRP ve Mezoterapi uygulamaları ülkemizde 10 yılı aşkın süredir saç dökülmesi tedavilerinde uygulanan temel tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Mezoterapi tedavilerinde saç köklerini uyaracak, besleyecek, canlanmasını destekleyecek çeşitli vitaminler, mineraller, amino asitler ve bir takım ilaçlar son derece ince iğnelerle saçlı deriye uygulanmakta;

PRP Tedavilerinde ise kişilerden  alınan 7-8 ml kan özel kitler aracılığıyla ayrıştırarak yine mezoterapiye benzer şekilde saçlı deriye mikroenjeksiyonu yapılmaktadır.  PRP Tedavilerinde,  tabi ki aldığımız sonuçların başarısı tercih ettiğimiz   PRP kitinin yeterliliği ile doğru orantılı olmaktadır; o nedenle doğru sistemlerin tercih edilmesi son derece önemli.

Kısa vade de daha etkili sonuçlar almak adına, trombosit verimliliği oldukça yüksek olan güvenli PRP Sistemlerini   ve   batroksobin-biotin gibi içeriklerle desteklenmiş saça özel PRP kitleri tercih etmekte fayda var. Enjeksiyonun yanı sıra  mikroiğneleme sistemleri ile de bu tedaviler yapılabilmektedir.

Son dönemde soğuk lazer terapi de saç dökülmesi tedavilerinde sunulan ve oldukça güzel sonuçlar sunan  bir yöntem

Ağrısız Acısız Saç Tedavisi, Soğuk Lazer Terapi

12Düşük dozda diot lazer uygulamasının; yara tedavilerinde, çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde, cilt rejuvenasyonunda ve saç dökülmesi tedavilerinde  etkinliği ve güvenilirliği  klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır ve    uzun yıllardan beri bir çok  Avrupa ülkesinde  güvenle kullanılmaktadır.  Soğuk Lazer ile saç tedavisi ülkemizde henüz sunulmaya başlanan bir yöntem,  Türkiye’de ise ileri gelen kliniklerde yaklaşık 6 aydır soğuk lazer terapi ile saç tedavileri yapılmaktadır.

Soğuk Lazer Terapi nasıl etki ediyor?

Soğuk Lazer Terapide; düşük dozda verilen lazer ışınları hücre içi mitokondrileri uyararak; ATP sentezini hızlandırıyor;  hücre içerisindeki oksijenlenme ve kanlanmadaki artışa ve oksidatif stresin baskılanmasına bağlı olarak saç foliküllerinin daha etkili bir şekilde beslenmesi ve gelişmesi sağlanıyor.

 

 

Son derece güvenli ve konforlu bir sistem

Yanık riski bulunmayan ve herhangi bir yan etki oluşturmayan  son  derece konforlu, ağrı acı hissi olmaksızın sunulan bir yöntem

 Sonuç alınması için tedaviye düzenli bir şekilde  devam edilmesi son derece önemli!

Kişilerin  8-10 hafta süresince ara vermeden haftada 1 gün 25 dakikasını ayırması ve en az 8 hafta düzenli gelmesi şart!

9

78
Soğuk Lazer Terapi; saç dökülmesini durdurmanın, yeni saçların çıkmasını tetiklemenin yanı sıra ince tellerin kalınlaşması, daha güçlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasını, açların daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlıyor.
Saçların sıkı toplanması ve havasız kalmasına bağlı dökülmesinden ve incelmesinden şikayetçi tesettürlü kadın hastalarda da oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.
Ayrıca, saç ekiminden 1 ay sonra uygulanan 8-10 haftalık lazer terapi ile saçların daha verimli bir şekilde tutunduğu ve hasta memnuniyetinin daha yüksek olduğu klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.
O nedenle, saç ekiminden 1 ay sonra lazer terapi uygulanması tavsiye edilmektedir.
İğne korkusu olan kişilerde tek başına lazer terapi uygulanabildiği gibi; Saç Lazeri – PRP ve Mezoterapi uygulamalarından oluşan kombine tedavi yöntemi ile çok daha kısa sürede tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

 

 

Sağlıklı ve mutlu günler dileğiyle;

Aytun Nilay Erdağı

Kimya Mühendisi – Uzman Biyomühendis

Erdağı Medikal Ürün Müdürü