Saç Lazeri

Ana Sayfa / Saç Lazeri
Saç Lazeri

Saç Lazeri

Dermo Hair Laser

Dermo Hair Laser Yeni Nesil Saç Lazeri

Saçlarda  % 30 oranında artış

Saç dökülmesinde % 85 oranında azalma

% 90 oranında hasta memnuniyeti

Saç dökülmesi tedavilerinde 8-10 haftada tatmin edici sonuçlar
  • 670 nm dalga boyunda, 240 adet soğuk lazer teknolojisine sahip lazer ampülü içeren 4 panel
  • Dermo Laser; yara iyileşmesini destekleme, mantar, rosasea, atopik dermatit tedavilerinde uzun dönemdir kullanılan diot lazer teknolojisinin saç için geliştirilmiş daha yüksek frekans ve enerji seviyelerine sahip özel bir formudur.

Etki Mekanizması

Dermo Hair Laser Therapy ( 3L – LLLT) 670 nm dalga boyunda soğuk lazer teknolojisi ile hücrelerdeki mitokondri üzerinden etki eder; hücre içi solunumu hızlandırır, ATP sentezini aktive eder, kanlanmayı ve oksijenlenmeyi artırarak  saç foliküllerini besler. Kollajen sentezini indükler, trombositleri aktive eder ve büyüme faktör sentezini artırır. Oksidatif stresi baskılayarak hücrenin daha hızlı yenilenmesini destekler.
Ayrıca, saç derisi üzerinde mikro gözenekler açarak topikal saç serumlarının ve mezoterapi solüsyonlarının daha etkili bir şekilde nüfuz etmesini sağlar.
Tedavi süresince hastaya sprey saç mezoterapi ürünleri, saç serumları ve saç köklerini besleyecek şampuan verilmesi önerilir. (MesoAroma MesoHome Serisi – Mesohair Sprey ve TricoAroma Claim+ Şampuan ve Serum kullanımı önerilir)
Saç Lazer Tedavisinin; PRP (Platelet Rich Plasma) ve Mezoterapi Tedavileri ile kombine uygulanması önerilir.
3. Hafta itibariyle olumlu tedavi sonuçları gözlemlenirken; 8. – 10. Hafta itibariyle oldukça tatmin edici sonuçlar alınır.

Tedavi Protokolü

Frekans aralığı 70 hz – 90 hz, enerji seviyesi 7 j – 9 j arasında, 10 seans, haftada 1 kez,  25-30 dakika uygulama önerilir. Tedavi sonrası 3 ayda 1 kez koruma seansı  önerilir.

Beklenen Etki

Saç dökülmesini durdurur. İnce saçların kalınlaşmasını sağlar. Saçların daha canlı, daha sağlıklı, daha parlak bir yapıya kavuşmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saç soğanını uyararak yeni saçların çıkmasını destekler.